Забезпечення пожежної безпеки на виборчих дільницях
- Необхідно перевірити стан газового та пічного опалення, електропроводів і обладнання, провести випробування опору ізоляції електромережі.
- Слід перевірити евакуаційні шляхи та виходи, які повинні бути шириною не менше 1,2 метра, утримуватися завжди вільними, ні в якому разі не захаращуватися, щоб не створювати перешкод вільному руху людей. Двері евакуаційних виходів мають відкриватися в напрямку виходу з будівлі та замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються зсередини. Не дозволяється розміщувати будь-які пристрої, що заважають нормальному зачиненню протипожежних чи протидимних дверей.
- Не дозволяється використовувати будь-які побутові електроприлади, а також обігрівачі, що мають несправності, відкриті нагрівальні елементи або виготовлені саморобним шляхом
- Встановити сертифіковані вогнегасники, знаки пожежної безпеки, а також телефонний зв'язок із зазначенням номеру виклику пожежно-рятувальної служби– 101.
- Справні системи й установки пожежної сигналізації, протидимного захисту та пожежегасіння
- На вікнах виборчих дільниць забороняється встановлювати глухі грати. Якщо ж вони є, то їх треба відчинити або зняти.
- Якщо виборча дільниця має один евакуаційний вихід або розташована вище другого поверху, то не можна, щоб у ній одночасно перебували більше 50 людей.
- На видних місцях необхідно розмістити плани евакуації людей із будівлі та ознайомити з ними членів виборчої комісії і виборців.
- Для паління треба відвести спеціальне небезпечне місце, яке обладнати урною з водою.
- Особи, які визначені відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, перед початком роботи виборчої дільниці зобов’язані ретельно оглянути приміщення та переконатися у повному виконанні протипожежних вимог.
Пам'ятайте, що навіть через незначні порушення заходів пожежної безпеки можуть поставити під загрозу не тільки важливі документи, але й життя багатьох людей.
Начальник Миронівського РС ГУ ДСНС України у Київській області підполковник служби ЦЗ Масло О.В.
|